ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Студено и ветровито

Ладно време луѓе со шал и капа / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, попладне со делумно намалена облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се искачи до 9 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 5 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот