ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево време со максимална температура до 29 степени

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец, наместа со брзина и над 50 km/h.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 19 степени, а максималната ќе достигне 29 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде 15 степени додека максималната ќе достигне 27 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот