ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со мала облачност и умерен ветер

Ладно време луѓе со шал и капа / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Денеска наутро ќе има слаб локален снег претежно на североистокот, а преку денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. Температурата ќе достигне до 10 степени.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 9 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот