ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло со умерен јужен ветер

Скопје, 17 март 2021 - Фото: СП. / Михаило Донев

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата наутро ќе се движи од минус 3 до 4 степени, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 1 до 19 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот