ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и свежо со мала до умерена локална облачност

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и СВЕЖО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните предели засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 16 степени, вели временската прогноза на Славчо Попоски за Утрински брифинг. Добиј ги најважните вести, бесплатно … Продолжи со читање ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и свежо со мала до умерена локална облачност