ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и многу студено со засилен северен ветер

Училиште ученици Македонија зима
Започна скринингот во неколку основни училишта во Скопје /Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено, прогнозира УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови.  Локално брзината на ветрот ќе биде над 60 километри на час. Температурата ќе достигне до 3 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 0 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот