Времен сообраќаен режим на улица „Александар Урдаревски”

Ваквиот режим ќе важи до завршување на градежните работи на улицата.

Град Скопје известува дека поради реконструкција на коловозот на  улицата „Александар Урдаревски” во општина Бутел, од утре на оваа сообраќајница ќе биде воведен времен режим на сообраќај.

Времената измена на режимот на сообраќај ќе биде означена со посебна сигнализација и ќе се однесува на потегот од кружниот тек на  крстосницата со улица „Боца Иванова”, до крстосувањето со улица „Бутелска”.  Ваквиот режим ќе важи до завршување на градежните работи на улица „Александар Урдаревски”, информираат од Град Скопје.

Оттаму апелираат до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.

Прочитајте и...  Трамп најави втор голем предизборен собир, иако бројот на заразени со коронавирус е во пораст

Прочитај повеќе

Руси и Саудијци на мета на првите самостојни британски санкции

Слободен печат

Заев му подари три знамиња на Мицкоски, од нашата држава, ЕУ и НАТО

Слободен печат

Полицајци даруваа крв, собрани 20 единици крв во Кавадарци

Слободен печат

Потенцијалниот лек за коронавирус влегува во трета фаза – ќе се тестира врз луѓе

Слободен печат

Палестинските власти се заблагодарија на сите противници на израелската анексија на Западниот Брег

Слободен печат

Николоски: Го прашувам Заев што бара Боро Марлборо секој викенд во Швајцарија со највисоки членови на неговото семејство?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супер дедо од Индија го победи коронавирусот на 104 години – пред 100 години ја преживеал шпанската треска

Слободен печат

Заев за прочистување на правосудството, Мицкоски за ветинг на политичарите

Слободен печат

Кенија: Демонстранти запалиле полициска станица заради убиство на продавач

Слободен печат

Лукаревска: Со години лажеа дека тече мед и млеко, не смееме да заборавиме како владееше ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Спасовски од Ѓорче Петров: Ќе живееме како европски граѓани со европски плати

Слободен печат

Шилегов го победи коронавирусот, од утре се враќа на работните обврски

Слободен печат