Вратите на Барселона се секогаш отворени за Гвардиола

Пеп Гвардиола четири години ја предводеше Барселона, од 2008 до 2012 година и за тој период освои три титули во Ла Лига, а два пати триумфира во Лигата на шампионите, но се засити од работата во каталонскиот клуб и побара нов предизвик, прво во Баерн Минхен, а сега е тренер на Манчестер сити.

Како играч, Гвардиола помина 11 години во Барселона (1990-2001) и притоа освои шест титули во Ла Лига и една во ЛШ.

Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу тврди можно е повторно Пеп да се врати во Каталонија.

– Тоа не зависи од мене. Пеп одлучи да си замине, но вратите во Барселона секогаш му се отворени – изјави Бартомеу за „Ла Република“.

Прочитајте и...  Хенес ја советува Борусија: Не можат да го предизвикаат Баерн се додека фудбалерите ги третираат како роба

Прочитај повеќе

Лион не можеше да добие поголемо засилување пред Јуве!

Слободен печат

Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Слободен печат

Работнички го промовираше Фахрудин Ѓурѓевиќ

Слободен печат

Новата сезона во Серија А ќе започне на 19 септември

Слободен печат

Лавринович со лакт го нокаутираше противничкиот центар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Агентот на Елмас: Македонецот ќе биде подготвен за Барселона!

Слободен печат

Има само 17 години и најавена клаузула од 400 милиони евра!

Слободен печат

Ги загуби нервите: После лошиот удар, направи скандал на СП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион Вардар со 21 играч во новата сезона

Слободен печат

Кој ќе ја освои ЛШ: Аталанта со поголеми шанси од Барса и Реал!

Слободен печат

Интер со Алексис Санчез во Лига Европа

Слободен печат