Вратете се во 80-те!

За 80-те години може слободно да се каже дека дозволувале апсолутна слобода во било кој аспект од животот. Станува збор за период во кој владееа противречности, така што кога станува збор за модата, можеше да се види се од кич до совршени модни комбинации. Тоа беше време кога луѓето го спојуваа тоа што не можеше да се спои, а се со цел модните комбинации да бидат шарени и полни со циркони и светки. Но, треба да се нагласи дека не станува збор за тренд кој останал во минатото. Всушност, оваа година ни донесе низа носталгични трендови кои го одбележаа периодот на 80-те, а посебен фокус се стави на оделата, неонските бои, puff ракавите, точките и baggy панталоните кои ги сакаат припадничките на сите генерации.

Погледнете дел од модните комбинации на познатите личности од тоа време:

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат