Поранешна полицајка пронајдена мртва во стан во Охрид

Попладнево во стан во Охрид е пронајдено телото на почината поранешна вработена во СВР Охрид. Неофицијално, станува збор за поранешна инспекторка во охридската полиција со иницијали М. М., а причините за смртта се истражуваат. Во станот на починатата вечерва се присутни јавен обвинител од ОЈО Охрид, како и припадници на крим-полицијата.