Вработена во аеродром му дала порака на патник по што била ЕКСПРЕСНО отпуштена – Кога видел што пишувало ВЕДНАШ ја пријавил (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Вработена во аеродром му дала порака на патник по што била ЕКСПРЕСНО отпуштена – Кога видел што пишувало ВЕДНАШ ја пријавил (ВИДЕО)

На снимката од меѓународниот аеродром „Грејтер Рочестер“ се гледа како вработената во обезбедувањето му дава порака на Страснер, откако тој поминал низ детекторот за метал.

Вработена во обезбедувањето на аеродромот во Њујорк добила отказ бидејќи на еден од патниците му дала порака на која пишувало: „Ти си грд!!!“.

Инцидентот се случил во јуни, но за него се дознало оваа недела, кога патникот Нил Страснер ја добил снимката од надзорната камера и ја ставил на Јутјуб.

На снимката од меѓународниот аеродром „Грејтер Рочестер“ се гледа како вработената во обезбедувањето му дава порака на Страснер, откако тој поминал низ детекторот за метал.

Страснер вели дека во тој момент не размислувал на пораката и дека продолжил кон излезот, но вработената викнала по него: „Ќе сакаш да ја прочиташ пораката?“

Кога тој го сторил тоа, таа почнала да се смее, а подоцна тој се пожалил на нејзините супервизори. Службата за сообраќајна безбедност соопштила дека жената работела како дела од обезбедувањето по договор и истакнала дека има нула толеранција за такво однесување на вработените.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close