Вработен во пошта украл 760.000 денари – Слободен печат
ВестиХроника

Вработен во пошта украл 760.000 денари

 Против него е поднесена кривична пријава за проневера во службата.

Вработен во подружница на АД „Пошта на Македонија“ во Битола украл повеќе од 760.000 денари. Според информациите од МВР, осомничениот Д.Ј.(33) од Битола во периодот од 8.06.2018 до 21.02.2019, во повеќе наврати, присвоил износ од 761.558 денари, кои што му биле доверени при извршувањето на работните обврски. Против него е поднесена кривична пријава за проневера во службата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close