Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (39) преку видео-повик се обратија кон здравствените работници во Австралија кои се на првата линија на одбраната од коронавирусот, а медиумите со воодушевување пренесоа како изгледала прекрасната Кејт.

Профимедиа

Војвотката од Кембриџ, односно некрунисаната „кралица на рециклирањето“ кога е модата во прашање, пријатно ја изненади јавноста кога се појави во жолт фустан со средна должина и потпис од една од најценетите модни дизајнерки во Велика Британија – Роканда Илинчиќ, која по потекло е од Србија.

Станува збор за интересен модел со ракави скоро до лактот, отворот кај главата е во форма на квадрат, фустанот е сечен под градите, а најинтересниот детал е „сударот“ на впечатливо жолтата и бела боја, посебно во долниот дел, каде белата боја изгледа како вметната ткаенина и ја разбива монотонијата.

Профимедиа

Кејт во овој фустан кој чини 900 фунти, прв пат јавноста ја виде во 2014 година за време на посетата на Сиднеј.

View this post on Instagram

Catherine repeated her dress by Roksanda Llincic. This is the third time we have seen this lovely dress. The first in Australia, very fitting for this occasion, and the second time for a day at Wimbledon! Her earrings are by Catherine Zoraida which were debuted last year in February! This look continues the bright colours Kate has been displaying for their zoom calls. Great choice 😊 . . #katemiddleton #katemiddletonfashion #kateeffect #katemiddletoneffect #cambridgekids #cambridgefamily #thecambridges #catherinemiddleton #duchessofcambridgestyle #duchesskate #duchessofcambridge #princewilliam #dukeofcambridge #dukeandduchessofcambridge #princelouis #princegeorge #princesscharlotte #britishroyal #britishroyalty #britishroyalfamily #royalfamily #royalty #royaloutfits #royalkids #theroyals #queenelizabeth #meganmarkle #princeharry #thequeen #theroyalfamily

A post shared by Duchess of Cambridge (@hrhcambridgestyle) on

Потоа, таа е забележана во 2016 година на еден меч во Вимблдон.

Принтскрин

Овој пат таа го дополни изгледот со златни обетки во облик на лист од прочуениот брен Кетрин Зораидиа, за кои Дејли Мејл пишува дека чинат 165 фунти.

Прочитајте и...  Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

СЗО: Како да се заштитите од горештините за време на пандемијата на коронавирусот

Слободен печат

Секси и тренди: Погледнете како ќе изгледа пејачката Теа Трајковска во нејзиниот најнов видеоспот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Популарната султанка Хурем веќе нема да глуми – ќе продава чоколадо, џемови и сладолед

Слободен печат