15 C
Скопје

Возраста поважна од здравствената состојба – Хронично болните и лицата со ретки болести на опашката од редот за вакцинација

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

 

 

– Усвоена е „борбена“ државна стратегија, но дали е тоа доволно – Кој кого ќе искорени, ние

корупцијата или таа нас?

 

– Возраста поважна од здравствената состојба – Хронично болните и лицата со ретки болести на опашката од редот за вакцинација

 

– Соработка – ЕУ преку Австрија ќе ни испорача 119.000 дози „Фајзер-Бионтек“ во мај

 

– Пандемијата збриша плати и додатоци – Годинава двојно повеќе работници се пожалиле за неисплатен К-15

 

– Угостителско-туристичкиот сектор на протест

 

– Албанија – Антитерористичка истрага за нападот во џамијата во Тирана

 

– Извештај – Француските власти го дозволиле геноцидот во Руанда

 

– Студена војна – Руски „Росатом“ исфрлена од градбата на чешка нуклеарна централа

 

– Заднината на проектот што ја разбранува Европа – Пари, пари и само пари е целта на Супер лигата

 

– Во овој број на „Слободен печат“ и неделниот прилог „Здравје“

 

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар