18 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тројца американски војници загинаа при уривање на хеликоптер во Њујорк

Тројца припадници на Националната гарда загинаа кога нивниот хеликоптер се урна на рутински лет западно од Њујорк, соопштија властите.

– Хеликоптер за медицинска евакуација UH-60 се урна во близина на малиот град Мендон во близина на Рочестер, изјави Ерик Дар, директор на одделот за воени и поморски работи на државата Њујорк.

Истрагата за околностите на несреќата е во тек. Хеликоптерот полетал од меѓународниот аеродром во Рочестер.

Прочитајте и...  Во тетовско пронајдена дрога и оружје

Извор:МИА

Поврзани вести

Велика Британија најавува амбициозна реформа за полесно издавање работни визи за странски стручњаци

Слободен печат

Досега евидентирани 18 236 лица преку апликацијата за самопопишување

Слободен печат

Гардијан: Кинеските власти со присилна работа сакале да ја намалат ујгурската популација

Слободен печат

Штипјани измамени преку социјалните мрежи

Слободен печат

СЗО засега е против воведувањето ковид пасоши

Слободен печат

Османи до Захариева: Да ги надминеме предизвиците и да обезбедиме прогрес за нашите граѓани

Слободен печат

Остави Коментар