25 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Свирепо убиство на новогодишната ноќ

Босанската јавност сè уште е во шок откако на социјалните мрежи се појави видео со вознемирувачка содржина од новогодишната ноќ. На снимката се гледа моментот на убиството на Душко Савановиќ од Бања Лука, кое се случи во Трн, во близина на Лакташ, на 31 декември минатата година, за кое е осомничен Далибор Чембер.

Душко Савановиќ (24) од Бања Лука, за чие убиство е осомничен неговиот сограѓанинот Далибор Шамбер (46), беше застрелан од грб во задниот дел на бутот, а почина на 1 јануари годинава, пренесува Новости.

Постои сомневање дека Чембер за време нафизичка пресметка го ранил и Алекса Бабиќ (22), кого го застрелал во нозете со истрел од пиштол.

Милан Ѓурчевиќ (42) е исто така осомничен во овој случај, тој е обвинет за помагање на сторителот по злосторството, пишува Независне.

Окружниот суд во Бања Лука на двајцата осомничени им го продолжи притворот до крајот на март.

Видеото може да го видите тука.

Поврзани вести

ЦИВИЛ: Бришењето зборови од Речникот на македонскиот јазик нема да го намалат говорот на омраза, туку ќе го засилат

Слободен печат

Денеска се регистрирани 234 нови случаи на коронавирус, 25 лица починаа

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

Формирана анкетна комисија за разрешување на албанскиот претседател Мета

МИА Агенција

Димитров: Естонското искуство може многу да ѝ користи на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија

Слободен печат

Остави Коментар