ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Силна експлозија во авганистанска џамија, десетици загинати

Огромна експлозија одекна во шиитскaта џамија за време на денешната молитва во авганистанската провинција Кундуз. Според првичните извештаи, десетици луѓе загинале во експлозијата. جزییات انفجار مسجد شیعیان در کندز: تصاویری که در اختیار آماج نیوز قرار گرفته حکایت از تلفات سنگینی در نتیجه این انفجار دارد. شاهدان به آماج می‌گویند که در نتیجه این انفجار … Продолжи со читање ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Силна експлозија во авганистанска џамија, десетици загинати