19 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шокантна снимка од ликвидацијата за новогодишната ноќ во Бања Лука

На социјалните мрежи се појави вознемирувачка снимка од убиството на Душко Савановиќ од Бањалука, кое се случи во селото Трн на 31 декември минатата година, за кое беше осомничен Далибор Чембер.

Савановиќ (24) од Бања Лука беше погоден во стомак и во нога, а почина на први јануари оваа година.

На снимката се гледа како Чамбер го застрелал и пријателот на Савановиќ, Алекса Бабиќ во ногата. Во овој случај е осомничен и Милан Ѓурѓевиќ (42) кој му помогнал на Чамбер откако тој го сторил кривичното дело.

Извор: Информер.рс

Прочитајте и...  НАСА остави скриена порака во падобранот на роверот „Персеверанс“, татко и син ја декодираа за два часа

Поврзани вести

Кина испраќа дополнителни 500.000 дози вакцини на Србија

Слободен печат

Бројот на новороденчиња во Франција падна за 13 отсто во текот на една година

Слободен печат

Заев задоволен: Наплатата на ДДВ е подобрена, преговараме со девет нови странски компании за инвестиции

Слободен печат

Заев: Го јакнеме менталниот склоп на целото општество, случајот со Мијалков е резултат на досегашните реформи

Слободен печат

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Остави Коментар