22 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шокантна снимка од ликвидацијата за новогодишната ноќ во Бања Лука

На социјалните мрежи се појави вознемирувачка снимка од убиството на Душко Савановиќ од Бањалука, кое се случи во селото Трн на 31 декември минатата година, за кое беше осомничен Далибор Чембер.

Савановиќ (24) од Бања Лука беше погоден во стомак и во нога, а почина на први јануари оваа година.

На снимката се гледа како Чамбер го застрелал и пријателот на Савановиќ, Алекса Бабиќ во ногата. Во овој случај е осомничен и Милан Ѓурѓевиќ (42) кој му помогнал на Чамбер откако тој го сторил кривичното дело.

Извор: Информер.рс

Поврзани вести

Хрватска планира да забрани работа во недела

Слободен печат

Ковид хорор пострашен од Индија: Премиерот на Непал моли за помош

Слободен печат

Македонец стана член на престижна меѓународна стручна асоцијација

Слободен печат

Германија против укинување на патентите за вакцините

Слободен печат

Неексплодирана граната пронајдена во нива во Охридско со потекло од Првата светска војна

Слободен печат

Вархељ: Членките на ЕУ одобрија примена на нова методологија за Србија и Црна Гора

Слободен печат

Остави Коментар