ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Маж фрли обезглавено тело во Минеаполис, очевидец го сними ужасот

Њујорк полицијаФото: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Маж од Минеаполис е уапсен поради сомневање дека на улица од својот автомобил фрлил обезглавено тело, пренесува Си-Би-Ес Њус. 

Како што пишува во извештајот на полицијата, жена (55) била пронајдена обезглавена на тротоар, а откако била пронајдена, спасувачките екипи веднаш констатирале смрт. Целиот инцидент придонесе бурни реакции на социјалните мрежи, откако беше објавено видео од инцидентот. 

Полицијата соопшти дека го уапсиле 42-годишниот маж за кој се сомнева дека е сторител на убиството и моментално се наоѓа во притвор. 

Според полицијата, осомничениот и жртвата биле во подолга врска. Тие имале проблематичен однос и чести расправии, со кои полицијата и неколку пати била запознаена. 

Осомничениот веќе има криминално досие, а во 2017-та година бил осуден за семејно насилство. 

Видео на денот