ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Камерите ја снимија ликвидацијата на водачот на „Гробарите“ (ВИДЕО)

Снимка од безбедносните камери открива како е ликвидиран водачот на навивачите на Партизан, Љубомир Марковиќ.

Марковиќ непосредно пред нападот стоеше пред тротоарот пред балонот каде со познаници играше мал фудбал. Од зад грб му пријде напаѓачот и од непосредна близина истрела неколку куршуми. Марковиќ пред напаѓачот да почне да пука го забележа пиштолот, и почна да бега но убиецот го стигна и го усмрти.

Прочитајте и...  Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Прочитај повеќе

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

ПОСЛЕДНИ СТАТИСТИКИ: Кој има најмногу шанси да се зарази од коронавирусот? (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат.

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат