ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Хорор повредата на Елиот ја остави во сенка победата на Ливерпул

Харви Елиот доживеа страшна повреда на мечот против Лидс/Фото: EPA-EFE/ANDREW YATES

Фудбалерите на Ливерпул го совладаа Лидс на гостински терен со резултат 0:3 (0:1) во рамките од четвртото коло во Премиер лигата.

„Црвените“ од Енфилд поведоа со голот на Салах во 20 минута, после асистенцијата на Александер-Арнолд.

Вториот гол беше дело на Фабињо на стартот од второто полувреме, односно во 50 минута од средбата на „Еланд роуд“.

Третиот гол го реализираше Мане во 92 минута, Сенегалецот во текот на натпреварот имаше доста нереализирани шанси.

Ужасната повреда на младиот фудбалер на Ливерпул, Харви Елиот ја остави во сенка победата на неговиот клуб.

Страјк фаулираше, 18-годишниот играч од средниот ред доживеа незгодно приземјување и претрпе страшна повреда. Играчот на Лидс доби директен црвен картон.

Видео на денот