4 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Грозоморната снимка го покажува моментот кога убиецот ладнокрвно пука во Сара

Безбедносните камери од бензинската пумпа во Врање каде што брутално беше убиена Сара Асановиќ (27) го снимија страшното дело.

На снимката јасно се гледа како убиецот, Марјан Стаменковиќ (47), ѝ покажува нешто на телефонот на жртвата, а потоа станува и пука со пиштол.

Убиецот испука неколку куршуми кон Сара, а потоа и пријде и испука уште два за да ја „докусури“. После тоа, тој избегал.

Исто така, на снимката се гледа дека мажот што седи на масата спроти Стаменовиќ, панично бега во моментот на убиството.

Полицијата трагаше по него два дена, а го лоцираше во семејната куќа на неговите родители и го опколи, тој преговараше со нив, побара чаша вода, а потоа изврши самоубиство.

Грозоморно убиство во Врање: Поранешен затвореник испразни пиштол во 27 – годишна носителка на тилула Мис шарм

Стаменковиќ веќе има едно брутално убиство на жена зад себе, за кое беше во затвор, пренесоа српските медиуми.

Прочитајте и...  Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и шест странски државјанки

Поврзани вести

Маж хоспитализиран со ковид -19 во Струга, се вратил од патување во Занзибар, Африка

Мирослава Бурнс

Експлозија во центар за тестирање на ковид-19 во Холандија, нема повредени

Слободен печат

Полицијата во Мјанмар продолжува со насилно растерување на демонстрантите

Слободен печат

Од утре започнува исплата на правата од социјална, детска и цивилна заштита

Слободен печат

Австралискиот државен обвинител ги негира обвиненијата за силување

Слободен печат

Османи: Никој не смее да ги загрозува правата на бугарската заедница во земјава, треба да побараат соодветна графа на пописот

Слободен печат

Остави Коментар