ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ајкула нападна жена во Египет, луѓето беспомошно гледаат

Несреќа во Египет/ Фото Јутуб

Елизабет Сквајер (68) од Австрија била нападната од ајкула на познатото египетско летувалиште Хургада, пишува британски „Дејли мејл“.

Жената синоќа била префрлена во болница со тешки повреди, но и покрај напорите на лекарите, починала.

Таа била мажена за Египќанец и живеела во Хургада, а целиот инцидент се случил во близина на познат хотелски комплекс.

Според пишувањата на „Дејли мејл“, плажата веднаш била затворена на три дена затоа што инцидентот се случил додека на плажата имало голем број посетители.

Видео на денот