ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Словачка новинарка може да остане без вид

Словачката ТВ новинарка, Барбара Зиачикова доживеа тешка повреда на окото на натпревар во хокеј на мраз и поради тоа може да ја загуби функцијата на тоа око.

Имено, новинарката го следеше натпреварот од словачката лига помеѓу Банска Бистрица и Пропад, а за време на натпреварот пакот ја погоди директно во лице и удри во окото притоа предизвикувајќи тешка повреда на десното око.

Барбара непосредно пред ударот на наведна главата и немаше време да реагира кога пакот одеше кон неа. Таа веднаш беше хоспитализирана во болница каде лекарите се борат да и го спасат видот.

Прочитајте и...  Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат