24.8 C
Скопје

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Страшна сообраќајна несреќа се случи на автопатот Штип- Скопје, пред селото Коњари.

Во очекување сме на повеќе информации од МВР за причината за настанување на сообраќајната несреќа, како и за состојбата на патниците.

Очевидци на несреќата, кои ги испратија фотографиите до нашата редакција, велат дека повредените се неконтактибилни.

 

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар