Возило на автошкола удри во воз – Слободен печат
Хроника

Возило на автошкола удри во воз

Несреќата се случила крај полигонот за обука и полагање на возачи.

Вчера на железнички премин во Битола, на пат кој се користи за пристап до ниви крај полигонот за обука и полагање на возачи се случила сообраќајка во која за среќа нема повредени.

Возило на автошкола удрило во воз при што возилото е делумно оштетено. Од локалната власт апелираат до корисниците на полигонот за обука на возачи, да го користат пристапниот пат кој се поврзува со локалниот пат преку селата Долно Оризари – Карамани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close