Возило излета од патот Гостивар-Кичево, тројца повредени

Полиција/ фото МВР

МВР соопшти дека на 01.01.2022 во 21.10 часот на магистралниот пат А2 Гостивар – Кичево, патничко возило „ауди”, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.(27) од Гостивар излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот М.Б.(25), а со телесни повреди се здобиле сопатничките А.Ј. и Ј.Ј., констатирани во Ургентен центар Гостивар.

Увид извршила екипа од полициска станица Гостивар.

Видео на денот