ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Поради автомобилски натпревар посебен сообраќаен режим во Скопје - Слободен печат

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Поради автомобилски натпревар посебен сообраќаен режим во Скопје

Викендов од 9 до 16 часот ќе се воведе посебен режим на сообраќај во главниот град поради одржување на Меѓународниот ридско-брзински натпревар во автомобилизам „Награда на Град Скопје – Водно 2019″.

Стартот на натпреварот е од улицата „Тодор Александров” се до Средно Водно. Поради тоа Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по наведената траса, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде ќе се одвива натпреварот.

Организатори на натпреварот се АКК Кастум Кар Реисинг Тим Скопје.

Прочитајте и...  Експерт од Хонгконг тврди дека бројката на заболени од коронавирусот е многу повисока отколку што велат кинеските власти

Прочитај повеќе

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска

Кумуцакос испрати писмо до ЕК со грчките позиции за заедничка политика за миграција и азил

Слободен печат

Остави Коментар

five × two =

Прочитај повеќе

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот

Слободен печат

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Слободен печат

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат