-0.3 C
Скопје

Возеле без регистрација и без возачка дозвола, МВР изрече 113 мерки во Центар

Министерството за внатрешни работи вчера изрече 113 мерки во општина Центар во рамките на своите засилени акциски контроли во областа на сообраќајот. 
Од нив 17 се за возење без дозвола, 9 за нерегистрирани возила и останати прекршоци.
Од МВР додаваат дека и во наредните денови продолжуваат со засилените сообраќајни контроли и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.
Прочитајте и...  Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Симовски: Целиме наредниот попис исклучиво да биде базиран на податоци од регистри

Слободен печат

Царовска: Никаде во концепцијата не пишува дека нема да се изучува македонската историја

Слободен печат

Почина легендарната Бранка Станковска

Слободен печат

Фајзер ја „скара“ Европската унија

Слободен печат

Димче Арсовски: Земјата не може да прими вакцини ни како донација, бидејќи нема услови

Слободен печат

Остави Коментар