Возеле без дозвола и без регистрација, МВР казни 192 возачи во Ѓорче Петров

Министерството за внатрешни работи вчера во засилени акциски контроли од областа на сообраќајот казнило 192 возачи во општината Ѓорче Петров. Од нив 28 возеле без дозвола, 17 имале технички неисправни возила без регистрација, а 11 моторциклисти направиле прекршоци. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови поради што МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за зголемена безбедност во сообраќајот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Симоновски за штрајкот: Треба да изнајдеме добро решение и за пожарникарите и за градот

Поврзани вести

Град Скопје од парк ќе се сели на плоштад

Нови заболени негователки во неколку градинки во Скопје

ВИДЕО: Не се најде решение за проблемот на пожарникарите

Споменикот за Горан Стефановски ќе биде поставен во неговото Дебар Маало

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Шилегов се искара со пожарникарите: Ако си заминете ќе примиме нови!

Ребалансот на буџетот и Акцискиот план за Зелен град пред советниците на Град Скопје

Слободен печат

Остави Коментар