Возачот побегнал откако прегазил жена на Илинденска - Слободен печат

Возачот побегнал откако прегазил жена на Илинденска

Скопјанка на возраст од 40 години е тешко повредена откако во утринските часови на 7. декември во неа удрил автомобил „голф“, чиј возач побегнал по инцидентот.

Како што информираат од МВР, несреќата се случила во близина на крстосницата од улицата „Бледски договор“ и булеварот „Илинден“.

Жената се здобила со тешки повреди и била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Полицијата преземa мерки за расчистување на случајот.

Прочитај повеќе

Tриесетина стари предмети имало во кабинетот на Вангеловски

За предметите кои биле чувани во фиока кај Вангеловски известено е ОЈО

МИА Агенција

Кај Блаце уапсени лажни Израелци

Горан Наумовски

Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Горан Наумовски

Штипскиот затвор се поднови со мебел

МИА Агенција

Албански државјанин шверцувал дрога во земјава

МИА Агенција

Остави Коментар

5 + seventeen =

Прочитај повеќе

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Слободен печат

Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат

Со аплауз дочекани ослободителните пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Горан Наумовски

Арамии украдоа 27 тони јаболка

Притворен дилер од Аеродром

Обвинение против скопјанец за поседување марихуана

Слободен печат