12 C
Скопје

Возач тешко повреден во сообраќајка во Лисиче

Вчера околу 21 часот во скопското село Долно Лисиче на крстосница од улиците „1“ и „7“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мазда 323“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.Н.(37) од Долно Лисиче и товарно моторно возило „ман“ со приколка „утва“ двете со скопски регистарски ознаки управувано од С.Т.(52) од Скопје, информира МВР.

По незгодата, И.Н. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Две тепачки во Велес

Поврзани вести

Гатачки мамат жени во Штип и Кочани, за растурање магии земаат злато

Слободен печат

Две тепачки во Велес

Слободен печат

Изрешетан автомобил во Топанско Поле-застрелани две лица

Горан Наумовски

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Слободен печат

Ослободителни околности за еден од притворените лица за нападот врз Реџепи

Слободен печат

Претреси кај две лица во Кавадарци, пронајдена дрога

Слободен печат

Остави Коментар