Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кавадарчанка синоќа пријавила во полициска станица дека била удрена од автомобил „голф“ со скопски таблички по што возачот застанал и физички ја нападнал. Случајот е пријавен во полиција околу 22.30 часот, а според кавадарчанката, инцидентот се случил на улицата „Ваташа“.

Видео на денот