Возач на „корса“ удрила во паркирана „фабија“

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ Ф.К. (23) од Скопје управувајќи „опел корса“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и излетал од коловозот, по што удрил во паркирана „шкода фабија“.

Возаќот Ф.К. здобил тешки повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мјака Тереза’’.

 

Видео на денот