Возач е повреден во сообраќајка близу Прилеп

Синоќа во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај селото Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу камион „мерцедес“ управуван од Т.А.(56) од Битола и возило „ланчија“ управувано од Љ.П.(42) од Кавадарци. Во незгодата со тешки повреди се здобил Љ.П., кои од лекар му биле констатирани во општата болница во Кавадарци. Извршен бил увид на местото на незгодата од Полициската станица Кавадарци.

Прочитајте и...  ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар