ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ: Ограбена филијала на Тутунска банка во Бутел

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во НЛБ Тутунска Банка во Бутел, при што е одземена засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат, при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. (26), вработен како обезбедување во банката. Според информациите од МВР при текот на грабежот имало пукање од огнено оружје, но нема ранети. Полицијата веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е расчистување на случајот. Сè уште нема детали за тоа колку пари се украдени од банката.

Во соопштението од НЛБ банка е наведено дека работат заедно со надлежните на расчистување на случајот, како и на утврдување на висината од направената штета. Во него е наведено дека клиентите кои се затекнати во експозитурата и вработените се безбедни и во добра состојба.

Прочитајте и...  Во „Рекет“ завршни зборови на Боки 13 и Јанева

„Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства,“ истакнуваат во соопштението.

Прочитај повеќе

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат