ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Гори познато филмско студио во Лондон – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Гори познато филмско студио во Лондон

Со огнената стихија се борат 18 противпожарни возила, а голем е бројот на пожарникари кои се излезени на терен.

Во текот на вчерашниот ден избувнал пожар во студиото на Ворнер брос во Лондон, каде се снимени филмовите „Хари Потер“, „Бетмен“, „Спајдермен“…

Со огнената стихија се борат 18 противпожарни возила, а голем е бројот на пожарникари кои се излезени на терен.

Засега нема информации за можни жртви, ниту пак за висината на материјалната штета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close