Волк нападнал 5-годишно дете во Елез Хан – Слободен печат
ВестиРегион

Волк нападнал 5-годишно дете во Елез Хан

Според медиумите детето е надвор од животна опасност, но се здобило со неколку повреди.

Петгодишно дете било нападнато од волк во селото Димца, Елез Хан, пренесува Клан Косова повикувајќи се на локалните медиуми од овој регион.

Според истите медиуми детето е надвор од животна опасност, но се здобило со неколку повреди.

Детето било нападнато од волкот пред својот дом.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close