1 C
Скопје

Волфсбург заинтересиран за Стефан Ристовски

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски лесно може да се случи кариерата да ја продолжи во германската Бундеслига, откако Волфсбург пројави сериозен интерес за неговите услуги.

Ристовски кој настапува за Спортинг Лисабон се најде на радарот на германскиот тим кој планира да направи ремонт во одбраната и како решение за десната бековска позиција го гледа токму македонскиот репрезентативец.

Според медиумите во Германија, бундеслигашот е подготвен да плати четири милиони евра за Ристовски и се очекува оваа понуда да биде прифатена бидејќи Спортинг се соочува со големи финансиски проблеми.

Ристовски го носи дресот на португалскиот тим од 2017 година и досега има одиграно 82 натпревари за „лавовите“.

Прочитајте и...  Картичка со ликот на Дончиќ продадена за речиси пет милиони долари

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар