Војвотката во совршен празничен фустан, потсетува на принцезата Дајана (ФОТО) - Слободен печат

Војвотката во совршен празничен фустан, потсетува на принцезата Дајана (ФОТО)

Фотографиите од снимањето ги објавија на својот службен инстаграм-профил, а Кејт за емисијата облекла совршен празничен фустан.

На фотографиите на кои позираат со славната слаткарка и другите учесници во емисијата, војвотката е невозможно да не ја приметите прва благодарение на нејзиниот фустан, кој совршено и стои.

Црвениот фустан со бели точки и машна околу вратот е од брендот „Александар Рич“, кој стои позади уште еден фустан со точки, кој војвотката го има носено во неколку наврати.

View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Cambridge have joined forces with cookery legend Mary Berry to prepare festive food 🎄 to thank all those working and volunteering over the Christmas period. Swipe 👉 for a taster of what to expect from 📺 A Berry Royal Christmas… 1. The Duke, Duchess and Mary, along with some very special guests including @nadiyajhussain host a Christmas Party to thank and acknowledge staff and volunteers from charities and organisations who will be working tirelessly over the Christmas period. 2. At @rhswisley Mary joins The Duchess behind the scenes to learn more about The Duchess’s commitment to the early years in raising the next generation of happy, healthy children. 3. The Duke and Mary visit @passagecharity, the UK’s largest resource centre for homeless and insecurely housed people, which has helped over 130,000 people in crisis through its resource centre, homelessness prevention projects and two innovative accommodation services. 4. At The Brink, the UK’s first dry bar set up by @actiononaddiction to provide a safe space for people who are suffering from addiction, The Duchess and Mary meet the inspiring people whose lives have been changed by the help and support of the charity. Watcg #ABerryRoyalChristmas on the @bbciplayer. Photos 📷 by @mattporteous / Kensington Palace

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

А во овој фустан Кејт потсети на уште едно од модните изданија на принцезата Дајана, пренесува Index. Покојната мајка на нејзиниот сопруг обожавала да носи вакви фустани со ист дезен.

profimedia
Princeza Diana
Profimedia

Прочитај повеќе

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат

Жените го продаваат своето млеко на интернет, а не знаат дека тоа има катастрофални последици за бебето!

Слободен печат

Остави Коментар

seven − 7 =

Прочитај повеќе

Северина ја копира Меган Маркл! (ФОТО)

Слободен печат

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Слободен печат

Сите зборат за задникот на Бијонсе во новата колекција на Адидас! (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете како изгледаат кутрињата кои што се мешавина од златен ретривер и пудлица! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меган и Хари останаа без своите титули, но и без парите на Кралицата!

Слободен печат

Жените открија каков тип на мажи најмногу им се допаѓа!

Слободен печат