Војна на Барселона и Јунајтед за ист тренер

Барселона не влезе најдобро во новата сезона, забележа пораз на отворањето и имаше уште неколку киксеви по што започнаа приказните за можна смена на тренерот Ернесто Валверде кој едвај ја „преживеа“ и ланската елиминација во полуфиналето од Ливерпул во ЛШ.

По четири натпревари во новата сезона во Ла Лига, Барселона има само две победи и се наоѓа на петтото место, а вчера одигра 0:0 на гостувањето кај Борусија Дортмунд во првото коло од ЛШ.

Според „Гардијан“, Валверде не би требало да ја преживее сезонава и веќе во јануари идната година се очекува да добие отказ. Според весникот, главен фаворит за негов наследник е сегашниот тренер на ПСЖ, Томас Тухел.

Раководството на Барселона се надева дека со евентуалното поставување на Тухел за тренер ќе успеат во тоа што не го реализираа ова лето, да го вратат Нејмар на „Камп Ноу“. Тухел моментно му е тренер на Бразилецот во ПСЖ. Освен Барселона, голем интерес за услугите на Тухел пројави и Манчестер јунајтед.

Прочитајте и...  Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Прочитај повеќе

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат