ВОИНСТВЕНИ СТУДЕНТИ: Наместо со топка се пресметаа со боксови (ВИДЕО)

Натпреварот од Универзитетската НЦАА лига помеѓу екипите на Канзас и Канзас стејт имаше неславен крај поради масовната тепачка во која учествуваат кошаркарите на двете екипи.

Иако победникот беше познат, Канзас водеше со 81:59, но обидот на Дежуан Гордон да постигне поени од контра заврши со блокада на Силвио де Соуза со која го испрати во трибините својот противник.

Останатите кошаркари воодушевени од блокадата го провоцираа противничкиот кошаркар, а тоа не им се допадна на кошаркарите на Канзас стејт по што настана масовна тепачка во која освен боксови се користеа и столчиња.

Прочитајте и...  НБА: Јанг броеше до 50 против Мајами Хит! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

тринаесет − дванаесет =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат