ВОДИТЕЛКАТА за првпат го покажа лицето откако поранешниот дечко ја СИЛУВАЛ, ПРЕТЕПАЛ И ПОЛИЛ СО КИСЕЛИНА (ФОТО)

Британската водителка и манекенка Кети Пепер (35) во 2008 година доживеа стравичен настан, кога нејзиниот дечко ја претепал, силувал и ја полил со киселина преку лицето.

Поради ова монструозно дело Кети ослепе на едното око, додека лицето успеа донекаде да го корегира со помош на пластичните операции.

Инаку дечкото на Кети, Ланч, го најмил Стефан Силвестер да ја полие Кети со сулфурна киселина по лицето.

Водителката со години се криеше од очите на јавноста, но таа сепак стана одлучна да истапи пред јавноста со цел да ги поддржи злоставуваните жени кои преживеале терор.

Овој пат за првпат објави фотографија на Инстаграм, на која се гледа како изгледало нејзиното лице само неколку дена по нападот.

За своето трагично искуство напиша три книги, а во 2011 година беше прогласена и за жена на годината.

Прочитајте и...  Наташа Беквалац повторно со хит изјава: „Ако не сакате сопругот да ве изневери – немате сопруг“

Прочитај повеќе

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат

Настапува периодот на Вагата: Припадниците на овој знак не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат

Слободен печат

Има 32 години, а изгледа како да има 13: Полицијата мислела дека фалсификувал возачка дозвола бидејќи не верувале колку години има

Слободен Печат

Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изведувачите воодушевени што „Макфест“ се одржа под отворено небо: Музичката културна сцена живее и во време на пандемија (ФОТО)

Михаило Донев

Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

Слободен Печат

Добра вест за фановите на Бетмен: Роберт Патинсон го победи ковид-19 за само 12 дена

Слободен печат

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат

Очајна мајка „повторно се среќава“ со својата мртва ќерка со помош на виртуелна реалност во Јужна Кореја

Слободен Печат

Хилариjа, сопругата на Алек Болдвин, објави фотографии од нејзиниот новороден син Едуардо

Слободен печат