Водителката на „Слагалица“ и „Стигни ме ако знаш“ ги скршила двете раце

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Кристина Раденковиќ, водителка на популарните српски квизови „Слагалица“ и „Стигни ме ако знаш“, се наоѓа на Институтот за ортопедија во Бањица, во Белград, каде во вторникот била итно примена поради скршеници на двете раце.

Таа се повредила додека била на скијање во Италија.


Како што неофицијално дознава Курир.рс, водителката во вторникот вечерта била примена во болницата, по што била извршена операција. Според изворот, станува збор за полесна операција и нема простор за грижа, пренесува Нова.рс.

Како што пренесува овој портал, водителката со семејството била на зимски одмор во Италија, а повредите се случиле при рекреативно скијање.

Познато е дека Кристина ги сака зимските и зимските спортови и ужива во скијањето.

„Повторувам, три летувања за едно зимување“, напиша Раденковиќ пред незгодата на Инстаграм.

Видео на денот