Водителката ја разбуди фантазијата на фановите со атрактивна фотографија

Фото: Инстаграм

Водителката на временска прогноза со потекло од Мексико, Џенет Гарсија (29) позираше во кратки панталони со дезен на леопард и со тоа ја разбуди фантазијата кај многу мажи.

Имено, убавата Мексиканка во прв план го истакна својот задник и со тоа го „запали“ Инстаграм.

Водителката која се проба и во глумата, на оваа објава доби бројни комплименти од своите обожаватели и го оправда епитетот за најзгодно ТВ лице во светот.

– Малите дела прават голема разлика – напишала како коментар на провокативната фотографија, со која предизвика бурни реакции.

„Спектакуларна убавина, штета што не го гледаме и лицето“, “Преубав поглед, каде се наоѓаш?“, „Каков задник имаш Џенет“, „Да живее Мексико“ – се само некои од коментарите.

Погледнете:

Фото: Инстаграм
Видео на денот