Водителката Дебора Џејмс се бори со тешка форма на карцином: Овојпат лековите не делуваат

Водителката на подкасти на „Би-Би-Си“ Дебора Џејмс боледува од рак на дебелото црево. Неодамна, јавноста беше информирана дека тестовите кои ги правела во една лондонска болница биле загрижувачки. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber   View this post on Instagram   A post shared by Deborah James (@bowelbabe) „Вистина е дека мојот карцином никогаш … Продолжи со читање Водителката Дебора Џејмс се бори со тешка форма на карцином: Овојпат лековите не делуваат