ВИДЕО | Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски” во Скопје

Проследете ја во живо заедничката литургија на МПЦ-ОА и СПЦ која се одржува во соборниот храм „Свети Климент Охридски” во Скопје. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Со литургијата чиноначалствуваат поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ, архиепископот охридски и македонски Стефан и патријархот српски Порфириј. Литургијата е отворена за верниците. Литургијата следете ја на следниот … Продолжи со читање ВИДЕО | Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски” во Скопје