ВО ЖИВО: Рушењето на кулата од катедралата Нотр Дам

Кулата од катедрата Нотр Дам се сруши во големиот пожар кој изби попладнево.

На социјалните мрежи објавено е видеото на кое се гледа како огнот го уништува монументалното здание.
И натаму не е позната причината за пожарот.

Самата кула е направена од дрво и со години беше во лоша состојба, заради што е почната реконструкција која требаше да биде завршена 2022 година.

 

 

 

Прочитајте и...  Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Прочитај повеќе

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат

Бројот на заразени од коронавирус во светот расте пребрзо: Дневно по 100.000 нови случаи

Слободен печат

Помпео: Кина на одвратен начин ја злоупотребува смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Французите ја игнорираа забраната: Нови протести против полициското насилство

Слободен печат

Египет со нов план за Либија, по неуспехот на офанзивата на армијата на генерал Хафтар

Слободен печат