ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата – Слободен печат
ВестиМакедонија

ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата

Претседателот ќе се произнесе за случувањата на ЕУ Самитот и, како што дознава Слободен печат ќе ги потврди евроаталанските аспирации на Македонија. 

Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука за почеток на преговори со Македонија и Албанија.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close