ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата - Слободен печат

ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата

Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука за почеток на преговори со Македонија и Албанија.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BbQGOMmEJh8&fbclid=IwAR2269Aka6vmCgnrIH9ZMfNbqbPym1sqscAB7SCEY8Kcvb0BPm_EUOr-uu0

Прочитај повеќе

Пад на аерозагадувањето во земјава, утринава дишеме чист воздух

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава вредност има еврото денес?

Слободен печат

Традицијата на Абориџините е спасот за Австралија

Слободен печат

Каде е Путин? (ВИДЕО)

Слободен печат

Мадуро: Трамп има одвратни советници за Венецуела

Слободен печат

Шведската амбасада во Сараево го посочи Скопје како пример за превенирање на аерозагадувањето

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Членови на нарко картел преку тунел избегаа од затвор

Слободен печат

Гутереш повика да се реагира неодложно и одлучно за Либија

Слободен печат

Ердоган: Договорот помеѓу Турција и Либија ја полуде Грција

Слободен печат

Во Србија никогаш немало помалку жители од денес

Слободен печат

Светските лидери постигнаа договор за финалниот документ со кој ќе се реши кризата во Либија

Слободен печат

Светските лидери утре на економскиот форум во Давос

Слободен печат