-4 C
Скопје

ВО ЖИВО: Пресуда за случајот „Насилство во Центар“

Пресудата во случајот „Насилство во Центар”, каде е обвинет поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески ќе биде изречена во Кривичниот суд во Скопје.

Presuda za slucajot "Nasilstvo go Centaur"

Publiée par Sloboden Pecat sur Mardi 29 septembre 2020

Обвинети во предметот, покрај Јанакиески се и поранешниот премиер Никола Груевски, Даниела Рангелова, Борче Богдановски, Милан Андоновски, Александар Трајковски и уште неколкумина. Според Обвинението, тие се товарат за поттикнување на насилството на протестите пред општина Центар во јуни 2013 година.

Прочитајте и...  Бугарија не дава знаци дека ќе го тргне ветото

Поврзани вести

ВИДЕО | Георгиевски: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија, дека може да нè нападне секој момент

Слободен печат

Во светот околу 500 новинари починаа од последици од Ковид-19

Слободен печат

Попов: Билатералните спорови треба да останат надвор од процесот на преговори

Слободен печат

ВИДЕО: Во инцидентот во Трир четири жртви и 15 повредени, возачот уапсен

Слободен печат

Јан Коп: Прашањето не е дали ќе има меѓувладина конференција, туку кога?

Слободен печат

Бучковски: Нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер

Слободен печат

Остави Коментар